nwindows7

Windows 7 Kurulumu Başucu Kitabı : Rehberler, Sorun Çözümleri, İpuçları (Son günceleme: EKİM 2013)

Windows 7 kurulumu, kurulum sırasında ihtiyacınız olacak bilgiler ve kurulum sırasında karşılaşabileceğiniz sorunlarla ilgili o kadar çok yazı yazdım ki artık ben bile birbirlerine karıştırmaya başladım.Bu yüzden bütün bunları bir araya getirerek Windows 7 kurulumu sırasında her seviyeden kullanıcın  ihtiyaç duyup başvuracağı bir başucu rehberi oluşturmanın faydalı olacağını düşündüm. Görece daha çok ihtiyaç duyulacak olan yazıları da işaretledim. Umarım işinize yarar...

Önce sisteminizi tanıyın;


  • CPU-Z
Buradan hakkında bilgi alabileceğiniz ve indirebileceğiniz GPU-Z  işlemci, bellek, ekran kartı vs. gibi donanımlar hakkında size bilgi verebilen küçük ama yararlı bir araçtır.
  • SIW-System Information for Windows
SIW  sayılamayacak kadar çok veri veren bir araç. Daha önce burada bu aracı anlatmıştım. Bir ipucu vereyim bu araç Windows lisans anahtarınızı bulabiliyor.Yani hali hazırda kurulu olan Windows'a format atmanız gerekiyor ama lisans anahtarınızı kaybetti iseniz bu araç ile bulabilir ve formattan sonra etkinleştirmek için kullanabilirsiniz.Bilgi için buraya, indirmek için buraya tıklayın.
Ayrıca upload ettiğim SIW-Türkçe.rar dosyasını indirip programın kurulu olduğu dizine kaydederseniz programı Türkçe olarak kullanabilirsiniz. 


  • WinAudit 
Programın detaylı bir tanıtımını daha evvel burada yapmıştım.İndirmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.Peki bilgisayarınız Windows 7'ye uyumlu mu? Bunun için ise Windows 7 Yükseltme Danışmanı'nı kullanabilirsiniz.

Disk Yönetimi;

Window 7 Kurulum Senaryoları;
Dual Boot ayarlar;
Dual Boot Sorunlar;
Kullanılabilecek Windows 7 yükleme medya tipleri ;Yedekleme ve geri yükleme ;Aktivasyon;
Kategorisiz;Sorun Giderme;Windows 7'de kullanabileceğiniz ücretsiz ve kullanışlı programlar;

Burayı zamanla dolduracağım...

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item