nwindows7

Windows 7 : Başlangıç Onarımı (Startup Repair) (Güncellendi: Video eklendi)

Başlangıç Onarımı, Windows'un düzgün başlatılmasını engelleyebilecek eksik veya hasarlı sistem dosyaları gibi belirli sorunları giderebilen bir Windows kurtarma aracıdır. Başlangıç Onarımı'nı çalıştırdığınızda, sorun olup olmadığını belirlemek üzere bilgisayarınızı tarar ve düzgün başlatılabilmesini sağlamak için sorunu gidermeye çalışır.

METOT 1 : 
Kurtarma bölüntüsü ile;


Eğer harddiskinizde bir kurtarma bölüntüsü varsa bu yöntemi kullanabilirsiniz.


1- Tüm disketleri, CD'leri ve DVD'leri bilgisayarınızdan çıkarın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  • Bilgisayarınızda tek bir işletim sistemi yüklüyse, bilgisayarınız yeniden başlatılırken F8 tuşuna tekrar tekrar basın. F8 tuşuna, Windows logosu görünmeden önce basmaya başlamalısınız. Windows logosu görünürse, Windows oturum açma istemi görününceye kadar beklemeniz, sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatarak yeniden denemeniz gerekir.
  • Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa, onarmak istediğiniz işletim sistemini seçili hale getirmek için ok tuşlarını kullanın ve ardından F8 tuşuna basın.


2- Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri ekranında, ok tuşlarını kullanarak Bilgisayarınızı onarın'ı seçin  ve ENTER tuşuna basın.


3- Bir klavye düzeni seçin ve İleri'yi tıklatın.


4- Bir kullanıcı adı seçin ve parolayı girin, sonra Tamam'ı tıklatın.


5- Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsünde Başlangıç Onarımı'nı tıklatın.


6- Metot 2 Adım 7'ye geçin.
METOT 2 : 
Windows Kurulum DVD'si veya WinRE CD'si ile;1- Bilgisayarınızı Windows 7 kurulum DVD'si üzerinden ya da WinRE diskinden başlatın.


BIOS : "Boot" Önceliğini Değiştirmek (Bilgisayarı DVD veya USB'den Başlatma)
2-  Karşınıza çıkacak ekranda Windows 7 kurulumunu başlatabilmek için herhangi bir tuşa basın. (Alttaki resim)


Eğer bunu 8 saniye içinde yapmazsanız Windows normal olarak başlatılır.Ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalırsınız.3- Dil seçeneklerini yapılandırın ve İleri deyin. (Alttaki resim)

4-  Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.


5- Onarmak istediğiniz işletim sistemini seçin ve İleri'yi tıklatın.
6- Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsünde Başlangıç Onarımı'nı tıklatın.7- Şimdi Başlangıç Onarımı çalışmaya başlayacak8- İşlem tamamlandığında Son tuşuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayarı Windows 7 DVD'si ile başlatma ve Başlangıç Onarımı
Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item