nwindows7

Windows 7 : Sistem Kurtarma Diski (WinRe) Oluşturmak

Sistem onarım diski her Windows kullanıcısının kötü günler için kenarda bulundurması gerekli olan bir kurtarma araçları bütünüdür. Eğer kutulu satın aldığınız bir Windows 7 kurulum DVD'niz var ise bu zaten Sistem kurtarma seçeneklerini içerir ama bilgisayarınızı Windows 7 yüklü olarak aldı iseniz size verilen Recovery DVD'si-leri bu işleve sahip olmayacak-tır-lardır. Gerçi bunlara Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri menüsü ile ulaşabilmeniz mümkün olsa da bazı durumlarda bu da mümkün olmayabilir. Bu yüzden oluşturmanızı şiddetle öneriyorum. Bunun için harcayacağınız 5-10 dakika ileride hayat kurtarabilir.Bunlara ulaşmak için kullanabileceğiniz yollar hakkında daha fazla bilgi için buraya göz atabilirsiniz. Son olarak şunu belirteyim: 32 bit  Windows 7 yüklü bir bilgisayarda oluşturacağınız bir WinRE ile sadece 32 bit bir Windows 7'yi, 64 bit Windows 7 yüklü bir bilgisayarda oluşturacağınız bir WinRE ise sadece 64 bit bir Windows 7'yi onarmak için kullanılabilir. 

Sistem Onarım Araçları Arayüzü (WinRe) ;
1- Başlat menüsü arama satırına recdisc.exe  yazıp Enter'a basın veya Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Yedekleme ve Geri Yükleme  yolunu izleyin ve sol taraftan Sistem onarım diski oluştur bağlantısına tıklayın.

2- Optik sürücünüze boş bir CD yerleştirin ve Disk oluştur deyin.


3- İşlem tamamlandığında oluşturduğunuz Sistem Onarım Diski'ni güvenli bir yere saklayın.


Buradaki Sistem Kurtarma Seçenekleri ve  Kullanımı hakkındaki açıklamaları yazdırıp bu CD ile beraber muhafaza etmeniz işinizi kolaylaştırabilir.

NASIL KULLANACAKSINIZ;1- Sistem onarım diskini CD veya DVD sürücünüze takın veya USB belleğinizi bir usb portuna takın.


2- Kullandığınız medyaya göre optik sürücüye yada Usb portlarına önyükleme önceliği verin ve bilgisayarınızı Sistem Kurtarma Diski (WinRe) medyası üzerinden önyükleyin.


Bilgisayarınızı optik sürücüden başlatmak için buradan yardım alabilirsiniz3- Dil ve Klavye ayarlarınızı seçin ve ardından İleri'yi tıklatın.

4- Resimdeki seçeneği seçin İleri deyin.

5- Bir kurtarma seçeneği belirleyin ve ardından İleri'yi tıklatın.


Okumaya devam...

Windows 7 TEMEL KONU 4068403554355621065

Yorumlar

Arşiv

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item