nwindows7

Windows 7: Masaüstü Sağ Tuş Menüsüne "Güvenli Mod" Menüsü Eklemek

       Eğer dilerseniz Masaüstü sağ tuş menüsüne Güvenli Mod açılır menüsü ekleyebilirsiniz.

        Bu özellikle F8 tuşunuz işlev görmüyorsa ve bilgisayarı Güvenli Mod ile başlatmakta sorun yaşıyorsanız işinize yarayacaktır...
Güvenli Mod açılır menüsünde 3 seçenek mevcut;

  1. Normal başlat; Güvenli Modda iken bilgisayarı normal başlatmanız için.
  2. Güvenli Mod: Windows'u yalnızca gerekli temel özelliklerin çalıştırıldığı sınırlı bir durumda başlatır.
  3. Ağ ile Güvenli Mod: Windows'u Güvenli Modda başlatır ve Internete veya ağınızdaki diğer bilgisayarlara erişmek için gereken ağ sürücülerini ve hizmetleri içerir.1- Buradan Güvenli Mod Menüsü_EKLE-KALDIR.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Güvenli Mod Menüsü_EKLE-KALDIR klasörünün içinde 3 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Guvenli_Mod (klasör)
  • Güvenli_Mod_Ekle.reg
  • Güvenli Mod menüsünü kaldır.bat

4- Yapmak istediğiniz işleme göre 5 veya 6. adımdan devam edin.

Güvenli Mod menüsünü 
EKLEMEK için;

5.1- Guvenli_Mod adındaki klasörü C:\Windows klasörüne atın.

5.2Güvenli_Mod_Ekle.reg Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.

Güvenli Mod menüsünü 
KALDIRMAK için;

6.1- Güvenli Mod menüsünü kaldır.bat dosyasına sağ tıklatın ardından Yönetici olarak çalıştır'a tıklatın. Bu BAT dosyası 6. adımda yaptığınız bütün değişiklikleri geri alacak. (Guvenli_Mod klasörünü silmek dahil)


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Güvenli Mod Menüsü_EKLE-KALDIR klasörünü de silebilirsiniz.

Kullanım;

  • Bilgisayarı Güvenli Mod'da başlatmak istiyorsanız tercihinize göre Güvenli Mod için yeniden başlat ya da Ağ ile Güvenli Mod için yeniden başlat seçeneklerinden birine tıklatın.
  • Güvenli Mod'da oturum açmışken bilgisayarı normal başlatmak için, Normal Başlat seçeneğine tıklatın.


Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item