nwindows7

Windows 7 : Kısa Yollardaki Ok İşaretini Kaldırmak

Eğer dilerseniz Kısayollarda bulunan ok işaretlerini kaldırabilirsiniz. Bu sadece kozmetik bir değişiklik olacaktır. Başka bir deyişle bu okları kaldırmanın size herhangi bir teknik yararı veya zararı olmayacaktır.





Örnek Kısayol oku



UYARI!

         Eğer kısayol ikonlarındaki oku kaldırırsanız artık bunların "Kısayol"mu yoksa dosyanın kendisi mi olduğunu anlamak oldukça zorlaşacaktır. Bu sebeple bir ikonu silerken "Kısayol" olduğundan emin olun. Uyarıldınız!

I. YOL: 
Kayıt Defteri'nden,

1.1- Buradan Kısayol Oklarını Sil.rar dosyasını indirin.

1.2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

1.3- Masaüstünde oluşan Kısayol Oklarını Sil klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Kısayol Oklarını Sil
  • Varsayılan

1.4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Kısayol Oklarını Sil klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

II. YOL: 
3. Parti Program Kullanarak;

2.1- Vista Shortcut Overlay Manager programını indirin ve kurun.



2.2- Programı çalıştırın ve dilediğiniz seçeneği seçtikten sonra Apply butonuna tıklatarak değişikliği uygulayın.


Programın 4 seçeneği var; Varsayılan (Arrow), XP stili küçük ok (Light Arrow), Özel (Custom Arrow- Kendi ok simgenizi gösteriyorsunuz) ve Kısayol oku yok (No Arrow) Dilediğinizi seçebilirsiniz.
Ayrıca Selecet....are created (Sarı işaretli alan) seçeneğini işeretlerseniz kısayollardaki -kısayol son eki de silinir. 


2.3- Oturumu ya da bilgisayarı yeniden başlatın.


DİKKAT: Bu program ile yaptığınız değişiklikleri sadece bu program ile geri alabilirsiniz. Eğer programı kullandıysanız ve programı sisteminizden kaldırmak istiyorsanız önce kısayol oklarını varsayılan seçeneğe sıfırlayın ardından pogramı kaldırın. Uyarıldınız!

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item