nwindows7

Uyku'dan veya Karma Uyku'dan Sonra Internetten Düşme Sorunu

Eğer bilgisayarınızı Uyku'dan veya Karma Uyku'dan (Hazırda Beklet/Hibernate) uyandırdıktan sonra internetten düşme sorunu yaşıyorsanız bunu düzeltmenizin yolu genelde kablosuz ağ bağdaştırıcınızı yeniden başlatmaktan yada bilgisayarı yeniden başlatmaktan geçer. Oysa bu işlemleri tekrar tekrar uygulamak çoğu zaman can sıkıcıdır. Eğer sizde bu sorunu sürekli yaşıyorsanız okumaya devam edin...Bu sorunun maalesef bilinen bir çözümü yok. Bu yüzden her Uyku'dan yada Karma Uyku'dan uyanışta kablosuz ağ kartınızın kendini yeniden başlatması için Windows Görev Zamanlayıcıya durumumuza uygun bir görev vereceğiz. Bu görevi Görev Zamanlayıcıdan ayarlamayı anlatmak oldukça uzun süreceğinden ben vereceğimiz görevi Görev Yöneticisine  gösterebileceğiniz bir formatta hazırladım. Sadece indirip makalede anlatılan şekilde kullanmanız yeterli. Başlayalım;

1- Buradan Wifi yeniden başlat dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Wifi yeniden başlat klasörünün içinde 2 adet XML Belgesi olduğunu göreceksiniz;

  • Wifi (Başlat)
  • Wifi (Durdur)

4- Başlat Menüsü arama satırına Görev Zamanlayıcı yazın ve Enter'a basın.

5- Açılan Görev Zamanlayıcı'da sağ taraftaki bölmede Görev Al... bağlantısına tıklayın ve açılan Gözat penceresini kullanarak indirdiğiniz Wifi yeniden başlat klasörünün içinde bulunan Wifi (Başlat).xml belgesini Görev Zamanlayıcı'ya gösterin.


6-  Açılan pencerede eğer ileri düzey bir kullanıcı iseniz değişiklikler yapabilirsiniz ama tavsiyem sadece Tamam butonuna tıklayarak onaylayın.


7- 5. ve 6. adımları Wifi (Durdur).xml dosyası için de tekrarlayın.

8- Artık bilgisayarınızın her Uyku'dan veya Karma Uyku'dan uyanışında Görev Zamanlayıcı kablosuz ağ kartınızı otomatik olarak yeniden başlatacak ve bu sinir bozucu Uyku'dan veya Karma Uyku'dan sonra intenetten düşme olayından kurtulacaksınız.


Görevi İptal etmek için;

9- Görev Zamanlayıcı'yı yeniden çalıştırın ve resimdeki yolu izleyerek Wifi (Başlat) görevini sağ tıklayarak silin.

10- 9. adımı Wifi (Durdur) görevi için de tekrarlayın.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki  Wifi (Başlat) klasörünü silebilirsiniz.

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item