nwindows7

Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturmak

Bu yazı giriş seviyesi kullanıcılar için diğer yazılara bağlantı verebilmek adına hazırlanmıştır ve gerektiğinde bir Sistem Geri Yükleme Noktası'nı nasıl manuel olarak oluşturabileceğinizi açıklar.


Sistem Geri Yükleme nedir?
Sistem Geri Yükleme: Sık sorulan sorular


I. YOL: Kısayol oluşturarak,

1- Buradan Sistem Geri Yükleme noktası Oluştur.rar dosyasını indirin.

2- İçinden 2 adet klasör çıkacak.

  • Geri Yükleme Noktası Oluştur
  • Geri Yükleme Noktası Oluştur(Açıklama ile)

Bunların birbirinden farkı şu: 1.sinde sadece kısayola tıklarsınız ve arka planda Sistem Geri Yükleme noktası oluşturulur. 2.sinde ise oluşturulmadan önce bir pencere açılır ve Sistem Geri Yükleme noktasına bir isim vermeniz istenir. (Varsayılan davranış) Bu ileride bu kopyayı hatırlamanız açısından size kolaylık sağlayacaktır.


3- Kullanmaya karar verdiğiniz klasörün içerisindeki kısayolu kesin ve Masaüstüne atın. Klasörü ise C:\Program Files'a atın. Komple klasörü atacaksınız .vbs dosyasını değil. Örneğin şöyle olacak : C:\Program Files\Geri Yükleme Noktası Oluştur\Geri Yükleme Noktası Oluştur.vbs

4- Artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Silmek isterseniz kısayol ile beraber C:\Program Files'taki Geri Yükleme Noktası Oluştur veya Geri Yükleme Noktası Oluştur(Açıklama ile) klasörünü silmeniz yeterli olacaktır.


II. YOL : Manuel

1- Bilgisayar'a sağ tıklayın ve Özellikler deyin.

2-  Açılan pencerede Sistem Koruması bağlantısına tıklayın.


3- Açılan pencerede Oluştur butonuna tıklayın.


4- Geri yükleme noktasına bir isim verin ve Oluştur deyin.


5- Geri Yükleme noktasının oluşturulmasını bekleyin.


6- Geri yükleme noktası oluşturulduğunda bilgilendirileceksiniz. Pencereyi kapatın.


Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (39) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item