nwindows7

Windows 7: Windows Gezgini ve Internet Explorer Menü Çubuğu'nu Etkinleştirmek

Windows XP'nin klasik menüleri Windows 7'de hala kullanılabilir, ancak varsayılan olarak gizlenmiştir. Gerekirse onları görüntüleyebilirsiniz, buna karşın aynı görevlerin çoğu görev çubuğunda veya bir dosyayı veya klasörü sağ tıklatırsanız beliren menüde kullanılabilir...


Windows Gezgini Menü Çubuğu devrede ve devre dışı;


Internet Explorer Menü Çubuğu devrede ve devre dışı;

Windows Gezgini'nde


1.Yol: Herhangi bir Windows Gezgini penceresi açın ve Alt tuşuna basın. Menü Çubuğu geçici olarak etkinleşecektir.


Dikkat ettiyseniz Menü Çubuğu'nu devreye aldığınızda açılan menü başlıklarının bazı harflerinin altı çizili.  (Dosya, Görünüm, Araçlar gibi...) Bunlar tabii ki boşuna değil. Bu harflerle Alt tuşunu kombine ederek direkt o menüyü açabilirsiniz. Alt+D Dosya menüsünü, Alt+R Görünüm menüsünü açar gibi...2. Yol: Herhangi bir Windows Gezgini penceresi açın ve sol üst köşeden Düzenle butonuna tıkladıktan sonra Yerleşim açılır menüsünü açın ve Menü Çubuğu seçeneğini seçin. Menü Çubuğu, kalıcı olarak etkinleşecektir.

3. Yol: Herhangi bir Windows Gezgini penceresi açın ve sol üst köşeden Düzenle butonuna tıkladıktan sonra Klasör ve arama seçenekleri bağlantısına tıklayın. Açılan pencerde Görünüm sekmesini açın ve Her zaman menüleri göster seçeneğini işaretleyin. Menü Çubuğu kalıcı olarak etkinleşecektir.

Internet Explorer'de;


Başlık alanında boş bir yere sağ tıklayın ve Menü çubuğu seçeneğini seçin.
Eğer sürekli böyle kalmasını istiyorsanız bunu yukarıdaki yolla değiştirilemeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bununla ilgili yazı için tıklayın

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item