nwindows7

Bilgisayarınıza Yeni Windows 7 Temaları Yüklemek İster misiniz?

Masaüstünüz değişik temalarla nasıl renklendireceğinizi çoğunuz zaten biliyorsunuz. Ancak bugün Microsoft Türkiye Blog'unda temaların güncellendiğini okuyunca hem haber vereyim hemde yeni kullanıcılar için kendi slayt gösterilerinizi nasıl oluşturacağınızı anlatayım dedim...

Windows 7 temaları yalnızca Windows 7 Home Premium, Professional, Enterprise veya Ultimate sürümlerinde kullanılabiliyor.İndirip kullanmak için;


1- Öncelikle Microsoft'un sitesinde Windows 7 temaları bölümüne gidin.


2- Beğendiğiniz temaları Karşıdan yükle bağlantısına tıklayarak indirin ve ardından indirdiğiniz dosyayı çift tıklayarak çalıştırın.


3- İndirdiğiniz temaları Masaüstüne sağ tıklayıp, Kişiselleştir bağlantısına tıklayarak ulaşabileceğiniz Kişiselleştirme sayfasından yönetebilirsiniz;  • Ayrıca buradan Masaüstü Arka Planları da indirebilirsiniz.

Kendi slayt gösterinizi oluşturmak;


Bunun pek çok yolu olsa da en basit şekli şudur;


1- Dilediğiniz bir lokasyonda, dilediğiniz bir isme sahip bir klasör oluşturun ve slayt gösterisinde yer alamasını istediğiniz fotoğrafları bu klasöre atın.


2- Ardından fotoğrafların tamamını seçin veya zaten içinde pek çok fotoğrafın olduğu bir klasörden dilediklerinizi seçmek istiyorsanız CTRL tuşunu basılı tutarken dilediğiniz fotoğrafları seçin ve sağ tıklayarak Masaüstü arka planı olarak ayarla bağlantısına tıklayın.


3- Artık slayt gösteriniz çalışıyor. Kaydetmek ve ayarları yapmak için Masaüstüne sağ tıklayın ve Kişiselleştir bağlantısına tıklayın. Ardından Kaydedilmeyen Tema olarak görünen temanızı kaydetmek için, sağ tıklayarak Temayı kaydet deyin ve bir isim vererek kaydedin;Ayrıca alttaki Microsoft videosunu izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Bu makalede büyük oranda Microsoft kaynaklarından yararlanılmıştır.

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item