nwindows7

Görev Çubuğu'na Bir Diski yada Bölüntüyü Sabitleyin

Eğer dilerseniz sisteminizdeki bir disk sürücüsünü yada bölüntüyü Görev Çubuğu'na sabitleyebilirsiniz...

1- Masaüstünde Sürücüler ismini verdiğiniz bir klasör oluşturun. (Siz Sürücüler yerine dilediğiniz bir ismi verebilirsiniz)


2- Bilgisayar penceresini açın ve Görev Çubuğu'na eklemek istedğiniz sürücüye yada bölüntüye sağ tıklayarak Kısayol Oluştur deyin. Bu sürücünün yada bölüntünün bir kısayolunun Masaüstünde oluşmasını sağlayacak.3- 2. adımı Görev Çubuğu'na sabitlemek istediğiniz her sürücü veya bölüntü için tekrarlayın.


4- Tekrar Masüstüne dönün ve oluşturduğunuz kısayol veya kısayolları 1. adımda oluşturduğunuz Sürücüler klasörüne atın ve ardından bu klasörü silmeyeceğiniz sağlam bir lokasyona taşıyın. (Örneğin Belgeler)


5- Görev Çubuğu'nda boş bir alan sağ tıklayın ve Yeni araç çubuğu... deyin.

6-  Açılan pencerede 4. adımda güvenli bir lokasyona taşıdığınız klasörü bulun ve Tamam deyin. (Benim için C:\Kullanıcılar\Nonpasaran\Belgeler\Sürücüler)


7- Bildirim Alanı'nın yanında araç çubuğumuzun belirdiğini göreceksiniz. Yine Görev Çubuğu'nda boş bir alana sağ tıklayın ve Görev Çubuğu'nun kilidini kaldırın.


8- Oluşturduğumuz Sürücüler araç çubuğunun yanında bir ayraç belirdiğini göreceksiniz. Bu ayracın üzerine gelin ve sağ tıklayın. Ardından Metni Göster ve Başlığı göster seçeneklerindeki işareti kaldırın.

9- Tekrar ayracın üzerine gelin ve sağ tıklayın. Ardından Görünüm alt menüsünden Görev Çubuğu'nda hangi boyutta simge kullanıyorsanız ona uygun simge boyutunu seçin.
10- Ardından sağdaki ayracın üzerine gelin ve fare tuşunu basılı tutarak ayracı Görev Çubuğu'nda kaydırabildiğiniz kadar sola kaydırın.11- Tam sola alamadığınızı göreceksiniz. Bu yüzden Varsayılan Araç Çubuğunu ayracından tutup Sürücüler Araç Çubuğu sola geçinceye kadar sağa çekin ve ardından sola çekerek bitişmesini sağlayın.
12Görev Çubuğu'nu tekrar kilitleyin.
Sonuç;İsterseniz 2. bir Araç Çubuğunu da beraber kullanabilirsiniz;
Ayrıca 2. adımda oluşturduğunuz kısayolun simgesini değiştirerek Görev Çubuğu'nda dilediğiniz simge ile görünmesini sağlayabilirsiniz;

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item