nwindows7

SkyDrive: Masaüstünden Klasör veya Sürücü Olarak Kullanmak - II

SkyDrive bildiğiniz gibi her Windows Live kimliği (ID) için 25 GB depolama alanı sunuyor. Bu pratikte birden fazla hesap kullanarak internet üzerinde sınırsız depolama alanına sahip olmanız demek. Sizin için önemli verileri her ihtimale karşın SkyDrive hesabınıza yüklemeniz sizi olası veri kayıplarına karşı etkin olarak koruyacaktır. Kötü tarafı ise yükleyeceğiniz azami dosya boyutunun 50 MB ile sınırlandırılmış olması ve hızlı ve sınırsız bir internet bağlantısı gerektirmesi.   SkyDrive'ı Masaüstünden kontrol etmenin ise yolu var; Sadece Windows'u kullanarak veya 3. parti bir program kullanarak. Her iki yönteminde kendine göre avantaj veya dezavantajları var. Bu yazıda size 3. parti bir program kullanarak nasıl yapacağınızı anlatacağım. Bu işi gören pek çok program var tabii ama birini anlatmak mantığı anlamanız açısından yardımcı olacaktır.
3. parti bir program kullanmanızın dezavantajları;

 • Diğer yöntemin aksine programın sürekli çalışması gerekiyor. Oysa diğer yöntemde olay tamamen Windows'a entegre oluyor.
 • Programın ayarları doğası gereği -İngilizce bilenler için dahi- oldukça karışık.
 • Windows Live şifrenizi 3. parti bir programa vermek bazı kullanıcıları tedirgin edebilir.
 • Ön izlemelerde problem yaşanabiliyor. (Yazının en sonunda sondan 2. resim)
 • Program sürekli senkronizasyon yaptığı için eğer limitli bir internet bağlantınız varsa sorun olabilir.
  1- 3. parti program olarak Gladinet Cloud Desktop'u kullanacağız. Öncelikle aracın ücretsiz sürümünü buradan  (32-64 bit ayrımına dikkat ederek) indirin.


  2- Kurulumu başlattıktan sonra alttaki ekrana geldiğinizde açılır menüden Windows Live SkyDrive seçeneğini işaretleyin.


  3-  Windows Live kimliğinizi ve parolanızı girerek İleri butonuna tıklayın.


  4- Enable Cloud..........Folder seçeneğindeki işareti kaldırın ve Son deyin.


  5- (Tercihe bağlı) Eklemek istediğiniz her ayrı hesap (Hangi servisi kullanırsanız kullanın (Örneğin SkyDrive) alt klasörler otomatik olarak oluşturuluyor bu yüzden diğer yöntemin aksine her klasör için ayrı sürücü oluşturmanız gerekmiyor) veya servis için Bilgisayar penceresinde oluşan Ağ sürücüsünü açın ve içinde görebileceğiniz Click to mount seçeneğine çift tıklayın, ardından yukarıdaki adımları tekrarlayın.  (Eğer başka bir servis bağlayacaksanız 2. adımda Windows Live SkyDrive seçeneği yerine onu seçeceksiniz. Örneğin ben Box.net'i de bağladım)


  Sonuç;

  Etiketler

  Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

  Arşiv

  Son yorumlar

  Twitter

  Facebook

  İzleyiciler

  Rastgele

  item