nwindows7

"Birlikte aç" Penceresinden "Her zaman seçili programı kullan" Seçeneğini Kaldırın!

Bu yazıda size çok kullanışlı olduğunu düşündüğüm bir ipucu vereceğim. Bildiğiniz gibi bazen bir dosyayı varsayılandan farklı bir program ile açmak için "Birlikte aç/Varsayılan programı seç" bağlantısını kullanırız. Açılan pencerede ise "Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan" seçeneği vardır ve varsayılan olarak işaretlidir. Bu ise çoğu zaman hata yapmamıza ve uzantı ilişkilendirmelerini bozmamıza sebep olur. Örneğin, bir altyazıyı (.srt) incelemek için Notepad ile açarsanız ve bu şıktaki işareti kaldırmayı unutursanız artık .srt uzantısının varsayılan programı Notepad olur ve simgesi de Notepad simgesi olarak görüntülenir. Eski haline getirmek için ise Kayıt Defterinde bir çok anahtarı düzenlemeniz gerekir. Bu tip sorunlar ile karşılaşmamak için en iyisi bu bağlantıyı bu pencereden kaldırmaktır...Konuyla ilgili olarak: "Birlikte aç" Penceresindeki "Her zaman seçili programı kullan" Seçeneği Kutusunun -Varsayılan Olarak- Seçili Olmamasını Sağlamak
1- Buradan Birlikte aç_Her zaman seçili programı kullan kaldır-Ekle.rar dosyasını indirin.


2- İçinden 4 adet kayıt defteri anahtarı çıkacak. 2'si değişikliğin tüm kullanıcılar için geçerli olmasını istediğiniz durumlar için, diğer ikisi ise değişikliğin sadece geçerli kullanıcı için geçerli olmasını istediğiniz durumlar için.


  • Geçerli kullanıcı için bağlantıyı kaldır
  • Geçerli kullanıcı için bağlantıyı geri ekle
  • Tüm  kullanıcılar için bağlantıyı kaldır
  • Tüm  kullanıcılar için bağlantıyı geri ekle


3- İhtiyacınız olan anahtara çift tıklayın ve gereken onayları verin. Ardından isterseniz indirdiğiniz dosyaları silebilirsiniz.


Sonuç;

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item