nwindows7

Dilediğiniz Bir Klasör Görünümünü Bütün Klasörlere Uygulamak

Eğer dilerseniz bir klasör görünümünü bilgisayardaki bütün (Aynı şablonu kullanan) klasörlere atayabilirsiniz. Ancak unutmayın bu Kitaplıklar için geçerli değildir. Kitaplıkları maalesef manuel olarak ayarlamak zorundasınız.


Windows'ta 5 tür klasör şablonu vardır; Genel öğeler, Belgeler, Resimler, Müzik ve Videolar. Bu yazıyı uyguladığınızda örneğin Müzik şablonunu taşıyan bir klasörde iseniz yaptığınız değişiklikler bilgisayardaki tüm Müzik şablonunu kullanan klasörlere uygulanır. Diğer şablonları taşıyan klasorlerde yani Genel öğeler, Belgeler, Resimler ve Videolar klasörlerinde bir değişiklik olmaz. Yaptığınız değişikliklerin bilgisayardaki klasörlerin tamamında etkili olmasını istiyorsanız bu makaleyi her 5 şablon için ayrı ayrı uygulamanız gerekir.

Konuyla ilgili olarak Bkz. Bir Klasör, Kitaplık ya da Sürücünün Şablonunu Değiştirmek


1- İşlem yapmak istediğiniz şablonu kullanan herhangi bir Windows Gezgini penceresi açın ve

  1. Dilediğiniz klasör görünümünü seçin.
  2. Eklemek çıkarmak istediğiniz sütunları ayarlayın.
  3. Sıralama, Gruplandırma veya Düzenleme ölçütlerini ayarlayın.


2-  Ardından Sol üstteki Düzenle açılır menüsünü açın ve Klasör ve arama seçenekleri bağlantısına tıklayın.


3-  Açılan yeni pencerede Klasörlere Uygula butonuna tıklarsanız bu klasör görünümü bilgisayardaki bütün (Aynı şablonu kullanan) klasörlere uygulanacaktır.  Ancak başta da belirttiğim gibi Kitaplıklar bundan muaftır. (Sadece kitaplıktan ulaştığınız zaman! Eğer Kitaplıklarda yer alan bir klasöre Windows Gezginini kullanarak ulaşırsanız dilediğiniz görünümün orada da uygulandığını göreceksiniz.)


Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item