nwindows7

Windows 7 : "Hoş Geldiniz" Yazısını Değiştirmek

Eğer isterseniz Windows'un açılırken sizi karşılama mesajı olan "Hoş Geldiniz" ibaresini dilediğiniz bir ibare ile değiştirebilirsiniz. Bunun yanında kapanış ibaresi de dahil pek çok ibareyi değiştirmeniz mümkündür...


    Ayrıca bakınız: 


Güncelleme;

           Bu yazıda anllatığım işlem bazı kişilerde başarısız olmaktaydı. Konuyu biraz araştırdığımda başarısız olan Windows'ların Windows Özellikleri'nde hiç oynama yapılmamış Windows'lar olduğunu anladım. Bu yüzden eğer bütün adımları doğru uyguladığınız halde bu yazı değişmiyor aynı kalıyorsa herhangi bir Windows Özelliği'ni kapatıp bilgisayarı yeniden başlatın ve makaleyi tekrar uygulayın. Değişikliğin artık geçerli olduğunu göreceksiniz. Ardından dilerseniz devre dışı bıraktığınız Windows Özelliği'ni yeniden açabilirsiniz. Bunun için bakınız;


Güncelleme 2: (Ekim 2012)
4. adımda wınlogon.exe.mui dosyasını bulamıyorsunuz!

Bu yazıya aldığım yorumların çoğu üstteki sorun ile alakalı. Eğer sizde 4. adımda wınlogon.exe.mui dosyasını bulamıyorsanız alttaki yöntemi uygulayın:

a- İlk adımı uyguladıktan sonra winlogon.exe.mui dosyasının bir kopyasını Masaüstünde (Veya dilediğiniz bir lokasyonda) oluşturun.

b- 3, 4, 5, 6 adımlarını Masaüstünde oluşturduğunuz winlogon.exe.mui kopyası üzerinde gerçekleştirin.

c- 6. adımdan sonra bu üzerinde değişiklikler yaptığınız winlogon.exe.mui dosyasını kopyalayıp C:\Windows\System32\tr-TR klasörüne atın.

d- Bu konumda aynı adda bir dosya zaten var uyarısı ile karşılaşacaksınız. (Bu uyarı çıkmazsa yanlış klasöre kopyalıyorsunuzdur) Kopyala ve Değiştir deyin ve gereken onayları verin.1-  C:\Windows\System32\tr-TR\winlogon.exe.mui yolunu izleyerek winlogon.exe.mui dosyasının sahipliğini alın.


2-  Buradan   Resource Hacker (3.5.2 Beta) versiyonunu indirin ve kurun. (Orjinal kaynak http://www.angusj.com/resourcehacker/ ancak link verdiğimde bir şekilde reklam bağlantılarına yönleniyor. Adresi kopyalayıp tarayıcınızın adres satırına yapıştırıp öyle kullanın lütfen... Cümlenin başındaki bağlantı ise Softpedia'ya dilerseniz oradan da indirebilirsiniz.) 


3- Resource Hackeryönetici olarak çalıştırın.


4- File/Open yolunu izleyerek 1. adımda sahipliğini aldığımız winlogon.exe.mui dosyasını bulun ve açın.


5-  String Table/63/1055 yolunu izleyin ve sağ taraftaki 1002 ve 1005 satırlarındaki Hoş Geldiniz ibaresini dilediğiniz bir ibare ile değiştirin. (Ben örnek olarak Hoş Geldin nonpasaran yapıyorum.) İşiniz bittikten sonra yukarıda gördüğünüz Compile Script butonuna basın.

Eğer isterseniz String Table altındaki diğer değerleri de inceleyebilir ve dilediğinizi aynı yöntemle değiştirebilirsiniz. (64, 69, 76, 82....) Yanlız değişiklik yaptığınız her sekme için Compile Script butonuna ayrı ayrı basmayı unutmayın.


6-  Compile Script butonuna bastıktan sonra File/Save yolu ile yaptığınız değişikliği kaydedin ve programı kapatın.


Bilgisayarı yeniden başlattığınızda yaptığınız değişikliği görebileceksiniz.


Hepsi bu....


Eğer geri dönmek isterseniz 3 yolu var;

  •  Aynı adımları uygulayarak bu sefer orjinal ibareyi yazın.
  •  6. adımda program yaptığınız değişikliği kaydederken orjinal dosyayı winlogon.exe.orginal.mui diye yedekliyor. Bu yedeğin olup olmadığını kontrol ettikten ve olduğundan emin olduktan sonra winlogon.exe.mui dosyasını silin ve ardından winlogon.exe.orginal.mui dosyasından orginal ibaresini silmek yolu ile winlogon.exe.mui olarak adlandırın.
  •  Yönetici haklarıyla bir komut istemcisi açın ve sfc /scannow yazarak Enter'a basın. İşlem tamamlandığında winlogon.exe.mui orjinal haline dönecektir.

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item