nwindows7

Windows 7 : Dosya Uzantılarını Onarmak / Varsayılana Sıfırlamak

Bazen dosya türü veya protokollerle programlar arasında kurulan ilişkilendirme bozulur. Bunun sonucu olarak dosya türü yanlış programla ilişkilendirildiği için yanlış programla açılır, simgesi hatalı gösterilebilir veya öngörülemeyen hatalar oluşabilir. Bu durumda bu ilişkilendirmeyi varsayılan haline dönüştürmek gerekir.Burada en çok kullanılan dosya türü uzantılarını nasıl varsayılana sıfırlayacağınızı göstereceğim.
  • Altta indirme bağlantısını verdiğim  Dosya uzantıları_Sıfırla dosyası alttaki uzantılar için sıfırlama dosyası içeriyor;

aspxasf - asx - AudioCD - avi -bat -bmp - cab -chm - cmd -com - cur - Directory - dll - drive -dvr-ms -exe - folder - gif - gz - htm -html -ico - img - inf - ini - iso - jpe - jpeg - jpg - js - lnk -mkv - m3u -mov - mp3 - mp4 - mpa-mpe - mpeg - mpg - msc - msi - msp - otf - pdf -png -psd -reg - rtf -scr -tar - tif - tiff -ttf - txt -url - vbs - wma -wmv - wsf -xml - xps - zip 


  • .zip uzantısı dışındaki dosyalar sıkıştırılmış dosya önce açmanız gerekiyor.
  • Bu sıfırlama dosyaları sadece Windows 7 içindir.
  • Bu işlemi yapmadan önce her ihtimale karşı bir sistem geri yükleme noktası oluşturun.
  • .reg uzantısı için öncelikle Kayıt defterini .reg uzantısı için varsayılan program olarak ayarlamanız gerekir. Kayıt defterinin bulunduğu yol "C:\Windows\regedit.exe " dir.

Dosya uzantıları hakkında daha çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz;
1- Buradan Dosya uzantıları_Sıfırla.rar dosyasını indirin.


ZIP dosya uzantınız bozuldu ise indirdiğiniz dosyaları açamayacağınız için onu ayrı olarak indirmeniz gerek. Link


2- Dosya içerisinde size gerekli olan sıkıştırılmış (.rar) dosyasını seçip açtığınızda içinden bir .reg dosyası çıkacak.


3- Bu dosyaya çift tıklayarak çalıştırın ve gerekli onayları verin.

Okumaya devam...

Varsayılana dönme/Sıfırlama 7415844748867306341

Yorumlar

Arşiv

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item