nwindows7

Masaüstü Bilgisayarlarda Windows Mobility Center'ı kullanmak


          Bu yazıda size Masaüstü bilgisayarlarda bulunmayan Windows Mobility Center özelliğini Masaüstü bilgisayarınıza bir iki tıklama ile nasıl kazandırabileceğinizi anlatacağım...NOTLAR...

  • Dizüstü bilgisayarınızda Windows Mobility Center'a ulaşmak için Windows Tuşu+X tuşlarına basmanız yeterlidir.  Eğer bir kısayol oluşturmak istiyorsanız C:\Windows\System32\mblctr.exe yolunu izleyerek bunu yapabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlarda ise mblctr.exe'yi çalıştırmaya kalktığınızda hata mesajı alırsınız;  • Windows Mobility Center,  Windows 7 Starter sürümünde mevcut değildir.
  • Windows Mobility Center'da şu ayarlar bulunur; Parlaklık, Ses, Pil durumu, Kablosuz ağbağlantısı durumu, Harici Ekran ayarları, Ekran döndürme (Sadece Tablet bilgisayarlarda) Eşitleme ayarları ve Sunum ayarları. (Sunum ayarları Home Premium ve alt sürümlerde bulunmaz) 
1- Buradan Windows Mobility Center dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Windows Mobility Center klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • WMC_Etkinleştir
  • WMC_Devre dışı bırak

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.

İşiniz bittikten sonra indirdiğiniz dosyayı ve Masaüstündeki Windows Mobility Center klasörünü de silebilirsiniz.

Sonuç;

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item