nwindows7

Windows Media Player: Kitaplıkları Sıfırlamak

Ramazandı, bayramdı derken hadi Windows 8 çıktı onunla ilgili bir bölüm oluşturayım, yazılar yazayım, hadi Notebook satın alma rehberi'ni yeniden yazayım, Hadi N55Sf ve Samsung RV520 incelemelerini yazayım derken birde baktım ki buraya girdiğim son yazının tarihi 26 Ağustos! Tam 2 aydır yeni yazı girmemişim. Önümüzdeki 1 ayda buraya ağırlık verip Windows 7 ile yazmayı planladığım makalelerin çoğunluğunu bitirmeyi ve ardından diğer bölümlere ağırlık vermeyi planlıyorum.

             Bu yazı Windows Media Player ile alakalı olacak. Yazıda Windows Media Player kitaplıklarında sorun yaşamanız durumunda (Örneğin sabit diskinizden sildiğiniz bazı öğeler halen kitaplıklarda görüntüleniyor) bunları sıfırlayarak kitaplıkları nasıl baştan oluşturabileceğinizi anlatacağım...Yapacağımız işlemler Windows Media Player kitaplıklarını sıfırlayacak. Dolayısıyla Windows 7 Kitaplıklarına bir etkisi olmayacak.
Yapacağımız işlemler Windows Media Player kitaplıklarında yer alan herhangi bir dosyayı (Örneğin, bir mp3) diskten fiziksel olarak silmeyecek.
Bu makaleyi uygularken Windows Media Player'in kapalı olması gerekiyor.1- Başlat Menüsü arama satırına Hizmetler yazın ve açılan seçeneklerden Hizmetler'e tıklayın.

2- Hizmetler'de Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti'ni bulun ve çalışır durumdaysa durdurun ve pencereyi açık bırakarak 3. adıma geçin. Eğer çalışmıyorsa hiçbir şey yapmadan pencereyi kapatın ve 3. adıma geçin.

3- Başlat Menüsü arama satırına %USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Media Player yazın ve Enter'a basın. Bu sizi C:\Kullanıcılar\Kullanıcı isminiz\AppData\Local\Microsoft\Media Player klasörüne götürecek. Bu klasörün içeriğini tamamen silin. Geride hiçbir şey kalmasın.

4-  Eğer 2. adımda Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti çalışır durumda idiyse açık bıraktığınız pencereye geri dönün ve Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti'ni sağ tıklayarak başlatın. Eğer 2. adımda servis zaten çalışmıyor idiyse bir şey yapmanıza gerek yok.5- Windows Media Player'ı açtığınızda Media Player kitaplığının boş olduğunu göreceksiniz. Kısa bir süre sonra Windows Media Player kitaplıkları otomatik olarak yeniden oluşturmaya başlayacak ve kitaplıklar sıfırdan oluşturulduğu için daha önce yaşanan aksaklıklardan kurtulduğunuzu göreceksiniz;Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item