nwindows7

Windows Media Center: Başlatma Seçeneklerini Özelleştirmek

Daha önce Windows Media Center ile ilgili 2 yazı yazmış ve Windows Media Center'ı daha etkin kullanabilmeniz için ipuçları vermiştim. Bu yazılara sağdaki etiket bulutunda Windows Media Center etiketine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu yazıda ise Windows Media Center kısayolunu özelleştirerek Windows Media Center başlama ayarlarını nasıl kişiselleştirebileceğinizi anlatacağım...


1- Eğer Masaüstünde Windows Media Center kısayolu yoksa Başlat Menüsü/Tüm Programlar yolunu izleyerek Windows Media Center'ı bulun ve bir kısayol oluşturun. Eğer Başlat Menüsü/Tüm Programlar'da bulamazsanız Windows Özellikleri'nden kapatılmış olabilir, bu makaleyi uygulayarak etkinleştirin.


2- Windows Media Center kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler deyin;

3- Özellikler penceresinde Hedef satırının sonuna bir boşluk ekledikten sonra, 4. adımda verdiğim komutlardan dilediğiniz birini ekleyin ve Tamam diyerek kaydedin.

4- Kullanabileceğiniz çeşitli komutlar;  • Başlangıç ekranını Müzik Kitaplığı olarak ayarlamak için: /homepage:MusicBrowsePage.xml /PushStartPage:True
  • Başlangıç ekranını Video Kitaplığı olarak ayarlamak için: /homepage:VideosBrowsePage.xml /PushStartPage:True
  • Başlangıç ekranını Resim Kitaplığı olarak ayarlamak için: /homepage:PhotosBrowsePage.xml /PushStartPage:True
  • Başlangıç ekranını Ayarlar Menüsü olarak ayarlamak için: /homepage:Options.Home.xml /PushStartPage:True 
  • Başlangıç animasyonunu devre dışı bırakmak için: /nostartupanimation
  • Başlangıçta otomatik olarak bütün müzik arşivini oynatmak için: /playallmusic
  • Başlangıçta otomatik olarak Favori müzik arşivini oynatmak için: /playfavmusic
  • Başlangıçta otomatik olarak Favori resimleri slideshow olarak oynatmak için: /playfavslideshow
  • Media Center'ı ekran koruyucu olarak başlatmak için: /screensaver   


En sondaki ekran koruyucu hoş bir özellik. Bunun ayarlarını Windows Media Center/Görevler/Ayarlar/Resimler yolunu izleyerek bulabilirsiniz. Yada kısayola /configuress ekleyip bu ayarlara ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item