nwindows7

Son Kullanılan Öğelerin Kaydının Tutulmasını Engellemek

Eğer ortak bir bilgisayar kullanıyorsanız Windows 7'nin son kullanılan öğelerin kaydının tutulması güvenliğiniz ve gizliliğiniz açısından ciddi bir risk oluşturur. Çünkü sizden sonra bilgisayarı kullanan birisi bilgisayarda yaptığınız işlemleri bu kayıtlara göz atarak görebilir. Öte yandan parola ile korunan bir hesabınız varsa ve bu hesaba sizden başka erişimi olan yoksa bu öğelerin kaydının tutulması ulaşım kolaylığı açısından son derece yararlıdır. Karar size kalmış!


Bu kayıtların depolandığı lokasyon
 C:\Users\Nonpasaran\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Son Kullanılan Öğeler'dir. (Nonpasaran yerine kendi kullanıcı adınızı yazacaksınız)

1- Başlat Küresi'ne sağ tıklayın ve Özellikler deyin.


2- Açılan Pencerede En son açılan öğeleri Başlat menüsünde ve görev çubuğunda depola ve görüntüle şıkkını yapmak istediğiniz işleme göre işaretleyin yada işaretini kaldırın. Ardından Tamam diyerek kaydedin ve çıkın.


3- Artık kullandığınız öğelerin kaydı tutulmayacak. Ancak Başlat Menüsünde Son kullanılan Öğeler bağlantısı hala duruyor olacak:


eğer bunu da kaldırmak isterseniz 2. adımdaki pencerede Özelleştir butonuna tıklayın ve açılan pencerede Son Kullanılan Öğeler seçeneğinindeki  işareti kaldırın ve kaydedip çıkın. (Tabii sizde Son kullanılan Öğeler bağlantısı yoksa ve eklemek istiyorsanız işaretleyeceksiniz)


Ayrıca alttaki Atlama listelerinde görüntüleneceken son kullanılan öğe sayısı kısmından gösterilecek öğe sayısını ayarlayabilirsiniz. (Üstteki resim)

4- Ayrıca Windows Gezgini'ndeki bağlantıyı da kaldırmak isteyebilirsiniz. Bunun için ise basitçe sağ tıklayın ve Kaldır deyin;

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item