nwindows7

Windows 7 veya Vista Yüklü Bilgisayarımın Ağ Haritasında
XP yüklü Bilgisayarlar Listelenmiyor...

              Windows 7 veya Vista yüklü bir bilgisayarda Ağ Haritası'nı çalıştırdığınızda Windows XP çalıştıran bilgisayarlar ağ diyagramında görünmez. Bu sorun, Windows XP yüklü bilgisayarlarda Bağlantı Katmanı Topoloji Bulma (LLTD) Yanıtlayıcısı bileşeninin yüklü olmamasıdır. Çünkü Windows 7 veya Vista'daki Ağ Haritası özelliği, ağdaki diğer aygıtları sorgulayarak ağın nasıl düzenlendiğini belirleyen Bağlantı Katmanı Topoloji Bulma (LLTD) adlı bir bulma protokolü kullanır.
           Bu makale bu sorunu tanımlamak ve yükleme bağlantısı vermek için yazılmıştır. Linki verilen güncelleme sorunu çözmeyebilir. Bu durumda sorunun sebebi çok çeşitli sebepler olabilir ve bu tip sorunları çözmek bilgisayar başında olmadan mümkün değildir. Bu yüzden konu ile ilgili sorunlara destek vermeyeceğim. Karşılaşabileceğiniz muhtemel sorunları çözmek için tecrübeli bir kullanıcıdan yardım alın yada en iyisi Windows XP gibi çağdışı kalmış, güncel teknolojilere ayak uydurmayan bir işletim sistemi yerine Windows 7  veya Windows 8 kullanın...1- Linkten düzeltme dosyasını indirin ve kurun.

NOTLAR...


  • Bu düzeltme Windows XP yüklü bilgisayar(lar)a yüklenecektir. Windows 7 yada Vista yüklü bilgisayar(lar)a değil.
  • Bu düzeltme ağdaki  Windows XP  yüklü her bilgisayarara ayrı ayrı yüklenmelidir.
  • Windows XP  yüklü bilgisayarda Servis Paketi 3 (SP3) yüklü olmalıdır.
  • Bu düzeltmeyi yüklemek Windows orjinallik doğrulaması istediğinden indirme işlemi sırasında tarayıcı olarak güncel Internet Explorer sürümünü kullanmanız sorun yaşama ihtimalini en aza indirecektir.
  • Güncellemeyi  Windows XP yüklü bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item