nwindows7

Görev Çubuğu Simgeleri:
Hiçbir zaman birleştirme, Etiketleri Gizle!

 Biliyorum Windows 7'de başlıktaki gibi bir seçenek yok. Bildiğiniz gibi Başlat küresine sağ tıklayıp Özellikler diyerek açılan pencerede Görev çubuğu sekmesini açtığınızda Görev çubuğu düğmelerini ayarlayabileceğiniz bir açılır menü vardır. Bu menüde olan seçenekler ise; Her zaman birleştir, etiketleri gizle,  Görev çubuğu dolu olduğunda birleştir ve Hiçbir zaman birleştirme'dir. Ancak Hiçbir zaman birleştirme seçeneğini seçtiğinizde etiketler gizlenmediği için düğmeler çoğu kullanıcının istemediği bir şekil alır. İşte bu yazıyı Görev çubuğu düğmelerini birleştirmeden kullanmak isteyen ama bu etiketlerden rahatsız olduğu için bunu yapamayan kullanıcılar için yazdım. Dört dörtlük bir çözüm değil belki ama işe yarıyor...Görev çubuğu simgeleri: Her zaman birleştir, etiketleri gizle 
(Windows 7 varsayılan opsiyonu)

Görev çubuğu simgeleri: Hiçbir zaman birleştirme  
(Windows 7 varsayılan opsiyonu)
Görev çubuğu simgeleri: Hiçbir zaman birleştirme, etiketleri gizle 
(Bizim opsiyonumuz)1- Başlat Menüsü arama satırına regedit yazın ve Enter'a basın.


2- Açılan Kayır Defterinde HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics yolunu izleyin ve sağ tarafta MinWidth değerinin olup olmadığını kontrol edin. Büyük bir ihtimalle yoktur ama varsa 4. adımdan devam edin. Yoksa 3. adımdan devam edin.


3- Sağ tarafta boş bir alana sağ ıklayın ve Yeni/Dize Değeri deyin ardından bu anahtara MinWidth adını verin.

4- MinWidth anahtarına çift tıklayın ve eğer küçük buton stili kullanıyorsanız 38, büyük buton stili kullanıyorsanız 58 değerini verin. (Bu değerleri dilediğiniz gibi verebilirsiniz ama butonlar doğru görüntülenmeyecektir. İdeal değerler bunlar)

5- Kayıt defeterini kapatın ve oturumu veya bilgisayarı yeniden başlatın. (Tabii değişikliği görebilmeniz için "Görev çubuğu simgeleri: Hiçbir zaman birleştirme" seçeneği seçili olmalı ) Sonuç:
Geri dönmek isterseniz...


a-) 1. adımı uygulayın.

b-) HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics\MinWidth  anahtarını sağ tıklayarak silin ve oturumu veya bilgisayarı yeniden başlatın.

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item