nwindows7

Windows 7, 8 ve 8.1 : Maasaüstü Arka Planını Değiştirmeyi Engellemek

Eğer dilerseniz Masaüstü arka planının kullanıcılar tarafından değiştirilmesini engelleyebilirsiniz. Bu özellikle şirket ile alakalı bir arka planın bütün şirket bilgisayarlarında sabit kalmasını isteyen sistem yöneticileri için yararlı olabilir...

Bunu yaptığınızda Kişiselleştirme penceresindeki Masaüstü arka planını değiştirme ile ilgili ayarlar devre dışı kalacaktır...


Masaüstü arka planını değiştirme devre dışı
Masaüstü arka planını değiştirme etkin (Varsayılan)


Bu yazıyı uyguladığınızda herhangi bir fotoğrafa sağ tıklattığınızda çıkan Masaüstü arka planı olarak ayarla veya bir WEB sitesindeki bir fotoğrafa sağ tıklattığınızda çıkan Arka plan olarak belirle seçeneği devre dışı kalmaz. Kullanıcıların bu seçeneği kullanmalarını engellemek için ayrıca bu seçeneği sağ tuş menüsünden kaldırın:  Sağ Tuş Menüsünden "Masaüstü arka planı olarak ayarla" Öğesini Kaldırmak (Windows 7 için de geçerli)1- Buradan Masaüstü arka planını değiştirmeyi engelleme.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Masaüstü arka planını değiştirmeyi engelleme klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Masaüstü arka planını değiştirme devre dışı
  • Masaüstü arka planını değiştirme etkin (Varsayılan)

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.

5- Windows Gezgini'ni yeniden başlatın (Windows 7) veya Dosya Gezgini'ni yeniden başlatın. (Windows 8)


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Masaüstü arka planını değiştirmeyi engelleme klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item