nwindows7

Bootmgr Eksik (Bootmgr is missing) Hatası ve Çözümü


Eğer bilgisayar açılışında Bootmgr eksik (Bootmgr is missing) hatası alıyorsanız ve bilgisayarınız açılmıyorsa  alttaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz...


1- Bilgisayarı yeniden başlatın! Bazen aldığınız hata rastlantısal bir hata olur ve tekrar denediğinizde bilgisayarınız normal olarak açılır. Eğer sorun çözülmedi ise 2. adıma geçin.
2- Bilgisayarınıza takılı olabilecek harici medyaları denetleyin. (Usb bellek, bir DVD, Hafıza kartı hatta eski sistemlerde bir floppy disk gibi) Bazı durumlarda BIOS'ta önyükleme önceliği bu medyalara verilmiş olabilir ve bilgisayar bu medyalardan başlatılmaya çalışıldığı için hata alıyor olabilirsiniz. Bu durumda medyayı çıkardığınızda bilgisayar normal olarak başlayacaktır. Yine de önlem olarak BIOS'a girip önyükleme önceliğinin sabit diskinizde olduğundan emin olun. Değilse bu şekilde değiştirin: BIOS : Önyükleme (Boot) Önceliğini Değiştirmek (Bilgisayarı DVD veya USB'den Başlatma)  Eğer sorun çözülmedi ise 3. adıma geçin.
3- Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız bütün güç ve veri kablolarını söküp tekrar takmayı deneyin.  Eğer sorun çözülmedi ise 4 adıma geçin.
4/a- Bilgisayarı Windows 7 kurulum medyasından ya da WinRE medyasından başlatarak Başlangıç Onarımı'nı çalıştırın. 
4/b- Bilgisayarı Windows 8 kurulum medyasından, Sistem Kurtarma Diski'nden ya da Sistem Kurtarma Sürücüsü'nden başlatarak Başlangıç Onarımı'nı çalıştırın. 


4.1- Başlangıç Onarımı bittikten sonra size bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyip istemediğiniz zorulacak. Evet deyin, bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Eğer sorun çözülmedi ise 5. adıma geçin.
5- 4. Adımı tekrar uygulayın ancak bu sefer Komut İstemcisi'ni çalıştırın.

5.1- Komutİstemcisi'ne c: yazın ve Enter'a basın. (Windows 7, C dışında bir bölüntüde kurulu ise C yerine o bölüntünün harfini yazın) Ardından alttaki komutları her satırdan sonra Enter'a basarak girin;


  • cd boot
  • bootrec /FixMbr
  • bootrec /FixBoot
  • bootrec /RebuildBcd


5.2- İşlem tamamlandığında Komut İstemcisi'ni kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.  • Aradığınızı bulabilmek için lütfen sağ yandaki etiketleri ve arama kutusunu kullanın. 
  • Arama kutusunda yapılan aramalar, tüm site içeriğini kapsadığı için aynı konudaki bir makalenin Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 versiyonu bulunabilir. Kullandığınız işletim sistemine uygun versiyonu seçtiğinizden emin olun.
  • Yapacağınız yorumların konuyla alakalı olmasına lütfen dikkat edin.

Okumaya devam...

Windows 7 TEMEL KONU 8670631169667083586

Etiketler

Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Ağ ve İnternet (25) Başlat Menüsü (11) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (47) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Ev Grubu (1) Eşek şakaları (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görev Çubuğu (26) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güvenlik (40) Güç seçenekleri (10) İleri seviye kullanıcı için (23) Internet Explorer (20) İpucu (67) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (57) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (18) Kullanışlılığı arttırma (83) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (11) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (19) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (36) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (34) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sistem araçları (62) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (92) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (22) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (39) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (14) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows Update (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (49) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item