nwindows7

Windows 7 : Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri

Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri menüsü, Windows'u gelişmiş sorun giderme modlarında başlatmanızı sağlar. Bilgisayarınızı açıp Windows başlamadan önce F8 tuşuna basarak menüye erişebilirsiniz. Altta bunların açıklamalarını bulabilirsiniz...
1- Bilgisayar açılışında devamlı "F8"e basın. (Eğer Windows logosu görünürse kaçırdınız demektir bilgisayarı yeniden başlatıp, yeniden deneyin.)

Eğer F8 tuşu ile bu ekranı açmaya muvaffak olamazsanız linkteki yöntemi uygulayın;
Eğer F8 ile "Güvenli Mod"a Giriş Yapamıyorsanız

2- Karşınıza "Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri" menüsü çıkacak. (Alttaki resim)
 • Bilgisayarınızı onarma: 
Başlatma ile ilgili sorunları gidermek, tanılama uygulamalarını çalıştırmak veya sisteminizi geri yüklemek için kullanabileceğiniz sistem kurtarma araçlarının listesini görüntüler. Bu seçenek ancak ilgili araçlar bilgisayarınızın sabit diskine yüklenmişse kullanılabilir. Bir Windows yükleme diskiniz varsa, o diskte sistem kurtarma araçları vardır.

 • Güvenli mod: 
Windows'u yalnızca gerekli temel özelliklerin çalıştırıldığı sınırlı bir durumda başlatır.
 • Ağ ile güvenli mod : 
Windows'u güvenli modda başlatır ve İnternet'e veya ağınızdaki diğer bilgisayarlara erişmek için gereken ağ sürücülerini ve hizmetleri içerir.
 • Komut istemiyle güvenli mod: 
Windows'u, olağan Windows arabirimi yerine komut istemi penceresi ile güvenli modda başlatır. Bu seçenek, yöneticiler ve gelişmiş kullanıcılar için tasarlanmıştır.
 • Önyükleme günlüğünü etkinleştirme: 
Başlangıç sırasında yüklenen ve gelişmiş sorun giderme seçenekleri için yararlanılabilecek tüm sürücüleri listeleyen ntbtlog.txt dosyasını oluşturur.
 • Düşük çözünürlüklü görüntüyü etkinleştirme (640x480)
Windows'u, geçerli video sürücünüzü ve düşük çözünürlük ve yenileme hızı ayarlarını kullanarak başlatır. Ekran ayarlarınızı sıfırlamak için bu modu kullanabilirsiniz.
 • Bilinen son iyi yapılandırma(Gelişmiş)
Windows'u, en son başarılı kayıt defteri ve sürücü yapılandırması ile başlatır.
 • Dizin hizmetleri geri yükleme modu : 
Dizin hizmetinin geri yüklenebilmesi için, Windows'u "Active directory" çalıştıran etki alanı denetleyicisi ile başlatır. Bu seçenek gelişmiş kullanıcılar içindir.
 • Hata ayıklama modu : 
Gelişmiş kullanıcılar için Windows'u gelişmiş sorun giderme modunda başlatır.
 • Sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırakma :
Windows bir hata nedeniyle çalışmazsa, Windows'un otomatik olarak yeniden başlamasını engeller. Yalnızca Windows, Windows'un hata verdiği, yeniden başlatmayı denediği ve sürekli hata verdiği bir döngüde takılırsa bu seçeneği belirleyin.
 • Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakmak : 
Yanlış imzalar içeren sürücülerin yüklenmesine izin verir.
 • Windows'u olağan şekilde başlatma :
 Windows'u olağan modunda başlatır

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item