nwindows7

Windows 7, 8 ve 10: Güvenli Oturum Açma

Windows 7, 8 ve 10: CTRL+ALT+DEL Tuşları ile Güvenli Oturum Açma

Varsayılan olarak kullanıcının oturum açması için CTRL+ALT+DEL tuşlarına basması gerekmez. CTRL+ALT+DEL tuşlarına basmak zorunda olmayan kullanıcılar, kullanıcı parolalarını öğrenme amaçlı saldırılara açık olurlar. Kullanıcıların oturum açmak için CTRL+ALT+DEL tuşlarını kullanmalarının gerekmesi, parolalarını girerken güvenli bir yol ile iletişim halinde olmalarını sağlar.

Bu özelliği etkinleştirmenin bir diğer olası faydası ise oturum açma ekranında sadece son oturum açan kullanıcıyı değil tüm kullanıcıları görmek isteyen kullanıcılara alternatif bir yol sunması olabilir...

Windows 7
Windows 8
Windows 10

I. YOL: 
Kullanıcı Hesaplarından 

1- Çalıştır'ı açın ve netplwiz veya control userpasswords2 yazıp Enter'a basın.

2- Karşınıza Kullanıcı Hesapları penceresi çıkacak.

3- Gelişmiş sekmesine tıklayın.

4- Yapmak istediğiniz işleme göre Kullanıcılar CTRL+ALT+DELETE tuşlarını kullansın kutusunu işaretleyin veya işareti kaldırın.


5- Tamam'a tıklatarak kaydedin.

II. YOL: 
Kayıt Defteri'nden


Eğer Kullanıcı Hesapları penceresinde Kullanıcılar CTRL+ALT+DELETE tuşlarını kullansın seçeneği soluk ve değiştirilemiyorsa Yerel Güvenlik İlkesi (secpol.msc) marifetiyle devre dışı bırakıldığı anlamına gelir. Bu durumda eğer bilgisayarınız Bütün sürümlerde Enterprise, Windows 7 Ultimate/Professional, Windows 8/10 PRO çalıştırıyorsa bu kısıtlamayı Yerel Güvenlik İlkesi konsolundan kaldırabilirsiniz. Bu mümkün değilse alttaki yöntemi kullanarak bu kuralın üzerine yazabilirsiniz.


1- Buradan Güvenli oturum açma.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Güvenli oturum açma klasörünün içinde 3 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Güvenli oturum açma devre dışı (Varsayılan)
  • Güvenli oturum açma etkin

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Güvenli oturum açma klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item