nwindows7

Windows Seslerini Özelleştirmek

Eğer dilerseniz Windows'un sizi bilgisayarda oluşan olaylara ilişkin uyarma şekli olan sesleri dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. 

1- Masüstünde boş bir alana sağ tıklayın ve Kişiselleştir deyin.


2-  Açılan pencerede Sesler bağlantısına tıklayın.

Windows başlangıç sesini açmak/kapatmak için;a-) Windows başlangıç sesini çal kutucuğunu seçili bırakın veya seçimi kaldırın.
Bir Windows sesini değiştirmek için;


a-) Ortadaki havuzdan değiştirmek istediğiniz sesi seçin ve ardından altta aktifleşen açılır menüden dilediğiniz sesi seçin.


b-) Kendinize özel bir sesi atamak için Gözat... butonuna tıklayın ve kendi özel sesinizi gösterin.


Atayacağınız ses .waw (Wave) formatında olmalıdır. Windows 7'nin bütün sesleri C:\Windows\Media adresinde bulunur. Burada listelenmeyen bazı sesleri de orada bulabilirsiniz. Tabii kendi oluşturduğunuz veya indirdiğiniz bir sesi de kullanabilirsiniz. Bunun için ses dosyasının konumunu göstermeniz yeterlidir. Buradan benim derlediğim örnek özelleştirilmiş seslerin bulunduğu bir dosyayı indirebilir ve deneyebilirsiniz.
Bir Tema seçmek için;


a-) Resimdeki gibi açılır menüyü genişletin ve dilediğiniz temayı seçin. Bu bütün seslerin değişmesine yol açacaktır.Bir temayı kaydetmek için;


a-) Dilediğiniz özelleştirmeleri yaptıktan sonra  Farklı Kaydet... butonuna basın ve dilediğiniz ismi vererek kaydedin.
Kendi oluşturduğunuz temayı silmek için;


a-) Kendi oluşturduğunuz temayı seçin ve ardından Sil butonuna basın ve ardından onay vererek silin. (Varsayılan temaları silemezsiniz)


Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item