nwindows7

"Kullanıcı Hesabı Denetimi" Onayı İstemeyen Kısayollar Oluşturmak

Yönetici olarak çalıştırılmak zorunda olan bazı programların kısayoluna tıkladığınızda Kullanıcı Hesabı Denetimi devreye girer, ekran donar ve çalıştırdığınız programı gerçekten de sizin çalıştırıp çalıştırmadığınızı teyit etmek için onay istenir. Bu bir süre sonra sıkıcı bir hal alır fakat Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni kapatmak ta güvenlik zaafiyetleri doğuracağından katlanmak zorunda kalırsınız.Bu yazıda sık kullandığınız bu tip programlara kısa bir süre vakit ayırarak Kullanıcı Hesabı Denetimi'ne takılmayan kısayollar nasıl oluşturabileceğinizi anlatacağım.Böylece Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni kapatmadan bu onay pencerelerinden kurtulmuş olacaksınız...Ben alttaki adımlarda bu işlemi TuneUp üzerinde uygulayacağım.Sizde uygulayacağınız program veya programlara göre gerekli değişiklikleri yapın.

1- Başlat Menüsü arama satırına taskschd.msc yazın ve Enter'a basın. Bu Görev Zamanlayıcı'sının açılmasını sağlayacak.


Görev Zamanlayıcı'sının sisteminizdeki adresi C:\Windows\system32\taskschd.msc'dir.2- Görev Zamanlayıcı'da sağ taraftaki Görev Oluştur seçeneğine tıklayın.


3- Genel sekmesinde göreve bir isim verin  ve alttaki En yüksek ayrıcalıklarla çalıştır kutusunu işaretleyin.  • Bu istediğiniz bir isim olabilir ama karışıklık olmaması açısından programın ismini vermeniz iyi olacaktır ben TuneUp ismini tercih ettim
  • Bu ismi unutmayın  7. Adım'da kullanacağız.


4- Şimdi Eylemler sekmesini açın ve Yeni... butonuna tıklayın. (Resimde 1-2) Açılan pencerede Program başlat seçeneğinin seçili olduğundan emin olduktan sonra Gözat... butonuna tıklayarak TuneUp'ın kurulu bulunduğu adrese giderek .exe dosyasını gösterin ve Tamam deyin. (Resimde 3-5)

Benim için bu adres:
"C:\Program Files (x86)\TuneUp Utilities 2010\Integrator.exe" sizde farklı olabilir.


Bunu kolayca bulmak için programın mevcut kısayoluna sağ tıklayıp Dosya konumunu göster demeniz yeterli olacaktır.5- Şimdi Görev Zamanlayıcı'da oluşturduğunuz görevi görebilirsiniz.
Görev Zamanlayıcı'yı kapatın.


6- Şimdi Masaüstünde boş bir yere sağ tıklayın ve Yeni/Kısayol deyin.


7- schtasks /run /tn TuneUp yazın ve ardından dilediğiniz bir isim vererek kısayolu oluşturun.


schtasks,run ve tn den sonra boşluk olduğuna dikkat edin.
Eğer kısayol çalışmazsa tırnak işareti kullanmak gerekebilir; schtasks /run /tn "TuneUp"


8- Oluşturduğumuz kısayolun bir simgesi yok bu yüzden bu kısayola sağ tıklayın ve Özellikler deyin.Ardından Simge değiştir butonuna tıklayın ve Gözat... yoluyla programın .exe dosyasını bulup çift tıklayın.Programın kendi orjinal simgesi belirecek kaydedin ve çıkın.


9- Artık UAC onayı istemeyen kısayolumuz hazır.Keyfini çıkarın...


Etiketler

Ağ ve İnternet (26) Arama (10) Aygıt Yöneticisi (8) Başlat Menüsü (13) Bildirim Alanı (7) Bilgilendirme (70) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (12) Bulut Veri Yönetimi (4) Donanım (17) Dosya ve Klasörler (46) Dual Boot (13) Duyuru (2) Ebeveyn Denetimleri (1) Eşek şakaları (1) Ev Grubu (1) Gereksiz ipuçları (17) Geri dönüşüm Kutusu (5) Giriş seviyesi kullanıcı için (20) Görev Çubuğu (27) Görev Yöneticisi (1) Görev Zamanlama (7) Görünüm ve Kişiselleştirme (155) Güç seçenekleri (11) Güvenlik (41) Internet Explorer (20) İleri seviye kullanıcı için (23) İpucu (66) İzinler (22) Kısayol okunu kaldırma (1) Kısayol yazısını kaldırma (1) Kısayollar (61) Kitaplıklar (12) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (19) Kullanışlılığı arttırma (84) Kurtarma Araçları (6) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü arka planı (6) Multimedya/Eğlence (16) Nonpasaran (1) Ofis Programları (1) Ongörünümler (11) Onyükleme (15) Onyükleme esnasında sorun çözme (20) Onyükleme süreci (10) Optimizasyon (59) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (15) Parolalar ve Parola sorunları (6) Performans (22) Programlar ve özellikleri (14) Sabit Disk (18) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (35) Sağ Tuş "Gönder" Menüsü (5) Sağ tuş menüsü (38) Sağ Tuş Yeni Menüsü (2) Sanal Bellek (PageFile) (3) Sanal Makina/XP Mod (2) Sistem araçları (65) Sistem İzleme/Gözetleme (12) Sistem Onarımı (19) Sorun önleme (11) Sorunlar ve sorun çözümleri (96) Sürücü (Driver) (13) Uyku (1) Uyku devre Dışı (1) Uyku/Karma Uyku (6) Varsayılana dönme/Sıfırlama (21) Veri kurtarma (6) Veri yedekleme (11) Vitrin (5) Windows 7 (1) Windows 7 kurulumları hakkında herşey (40) Windows 7 TEMEL KONU (65) Windows Başlangıcı/Kapanışı (13) Windows Gezgini (39) Windows Gezgini Gezinti Bölmesi (21) Windows Live Essentials (8) Windows Media Center (6) Windows Media Player (6) Windows özellikleri/Bileşenleri (48) Windows Update (7) Yapışkan Notlar (2) Yedekleme ve Geri Yükleme (15)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item